Literární soutěž Mýty a legendy mého kraje

16.01.2017 13:21

Mýty a legendy mého kraje vznikla ve spolupráci Moravské zemské knihovny a Městské knihovny Břeclav. Projekt měl za úkol podpoření vztahu dětí s místem, kde žijí a seznámit je s historií regionu. Ve všech knihovnách kraje byla vyhlášena literární soutěž pro děti, které měly za úkol napsat povídku, básničku, esej na motivy místních pověstí.

Na podporu tématu uspořádala knihovna Lanžhot besedu s paní Lenkou Topolánskou  z občanského sdružení Lužánek.
Díky paní Topolanské se tak děti z páté a osmé třídy seznámily s  tragickými nebo záhadnými příběhy, které se váží k božím mukám a kapličkám v okolí našeho města. Děti naplněny novými vědomosti pak sepisovaly pravdivé nebo smyšlené příběhy z historie našeho města.
Žáci se taky společně vydali po sakrálních stavbách,  aby udělali ty nejlepší selfie fotografie.

Dohromady se do soutěže přihlásilo na tři desítky dětí. Vítězem v každé kategorii mohl být jen jeden, ale oceněni dárkem byli všichni, kteří se zapojili.
Pro děti byly nachystány hodnotné dárky od Reiffeisen Bank Břeclav, Bors Břeclav,
CDC Data a Města Lanžhot.

Výherkyní v mladší kategorii byla Eva Spevárová ze třetí třídy a výherkyní ze starší kategorie byla Kateřina Barancová z osmé třídy.
Výherkyně dostaly vstupenku do divadla Polárka a lístek do Vida centra.

Všem dětem za zapojení do soutěže děkujeme.
Soutěž proběhla pod záštitou Jihomoravského kraje.